نحوه خرید باتری سمعک از سایت بی گزند

 


راهنمای خرید باتری سمعک 


 


افرادی که دچار شنوایی سطوح کم هستند ، باید به طور مرتب از سمعک استفاده کنند . سمعک ها از لحاظ منبع انرژی ( باتری سمعک ) الکتریکی ، به دو نوع شارژی و غیر قابل شارژ تقسیم می شوند


.
نمونه های شارژی ، دارای باتری هایی در بخش های داخلی دستگاه هستند که نیازی به تعویض نداشته و تنها کافیست که در صورت اتمام عملکرد باتری ، سمعک را با کمک کابل شارژر مخصوص به برق وصل نمود . با این کار ، باتری مجددا قابل استفاده می باشد .
اما سمعک هایی که با باتری های یکبار مصرف کار می کنند ، معمولا در بین مصرف کنندگان رواج بیشتری دارند . این باتری ها با تکنولوژی روی - هوا ساخته شده و پس از اتمام عمر در بازه های زمانی استاندارد ، باید ان ها را دور انداخته و با گزینه جدید تعویض نمود .
انتخاب بهترین باتری و رعایت برخی نکات در این زمینه ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است . چرا که می تواند در ارتباط با هزینه های خرید ، کارکرد مطلوب ، و حتی عمر دستگاه نیز اثر گذار باشد . در زیر به بررسی نکاتی پرداخته


شده است که در حین انتخاب و خرید باتری ها باید در نظر گرفته شود .


 


برند سازنده و کیفیت باتری سمعکبرند های متعددی در زمینه تولید انواع باتری فعالیت دارند . برخی برند ها بسیار سرشناس بوده و در سطح جهانی شناخته شده هستند . این برند ها محصولاتی را به بازار عرضه می کنند که از سطح بالای کیفیت برخوردارند . نمونه هایی همچون دوراسل ، زیمنس ، ریوواک و ... . برند های معتبر ، باتری هایی را معرفی نموده اند که قابلیت انتقال صدا را در حداکثر میزان داشته و می تواند صدا ها را بدون نویز های اضافه ، بدون قطع و وصل شدن و سایر صدا های ناخواسته و نامطلوب انتقال دهد . این کار علاوه بر تاثیر روی سیستم شنوایی ، می تواند روی عمر دستگاه سمعک نیز اثرگذار باشد .
از دیگر نقاط قوت باتری های برند ، در طول عمر انان است . باتری های روی - هوا به محض قرار گرفتن در معرض جریان هوا و جدا شدن برچسب محافظ ، طول عمر محدودی پیدا کرده و بسته به سایز ان ، بین 3 تا 21 روز تمام می شوند . این در حالیست که با استفاده صحیح از باتری های با کیفیت ، می توان مقادیری افزایش طول عمر هر باتری را انتظار داشت .


توجه به اصل بودن یا تقلبی بودن باتری سمعک


 بسیاری از کارخانه های تولید باتری ، نمونه های مونتاژ شده و تقلبی برند های معتبر را تولید می کنند . این محصولات از لحاظ ظاهری معمولا بسیار شبیه به نمونه های اصل هستند . درحدی که معمولا امکان تشخیص اصل بودن و یا فیک بودن ان ها وجود ندارد . اما از لحاظ کارکرد ، ضعیف تر هستند . این محصولات عمر کمی داشته و نمی توانند به خوبی صدا ها را به دستگاه انتقال دهند . در این شرایط معمولا صدا ها با نویز و قطع و وصلی زیاد منتقل می شود .


به دلیل عدم امکان تشخیص گزینه های اورجینال و فیک ، توصیه می شود باتری را همواره از مراکزی خریداری نمود که معتبر بوده و تحت نظارت اداره تجهیزات پزشکی کشور می باشند .


خرید باتری سمعک از سایت تجهیزات پزشکی بی گزند


 


سلامت بسته بندی محصول


 باتری ها دارای نوعی بسته بندی خاص هستند که ان ها را در برابر شرایط محیطی ایمن نگه می دارد . عواملی مثل اکسیژن هوا ، رطوبت ، نوسانات دما و ... همگی می توانند منجر به اکسیداسیون ترکیبات سازنده باتری شده و ان را فاسد کند . به این منظور ، علاوه بر برچسبی که روی باتری زده می شود ، یک جلد مقوایی و پلاستیکی نیز از باتری ها محافظت می کنند .
این ترکیب کمک می کند که در صورت عدم خروج محصول از حالت اکبند و نگهداری مناسب ، بتوان باتری را تا مدت زیادی حفظ نمود .
گاها ممکن است جلد ، به علت های مختلفی اسیب ببیند . به عنوان مثال ، در حین ارسال محصول ، در انبار نگهداری ، در جابجایی و ... . اگر اسیب وارد شده به جلد به گونه ای باشد که منجر به پاره شدن ان و ورود هوا به درون بسته شده باشد ، توصیه می شود این کالا را خریداری نکرده و یا در صورت خرید اینترنتی ، ان را مرجوع نمود .
سایت های معتبر فروش محصولات پزشکی ، این اقلام حساس را با ضمانت سلامت ارسال به فروش می رسانند . به این صورت که با ارسال محصول به ادرس مورد نظر و مشاهده مخدوش شدن و هرگونه اسیب در مرسوله ، امکان مرجوع شدن ان وجود دارد .


 انقضای درج شده روی جلد باتری سمعک


 معمولا تاریخ های درج شده روی باتری ها می تواند بین 6 ماه تا 1 سال زمان داشته باشد . بهتر است افراد متوسط مصرف ماهانه خود را بررسی نموده و خرید را بر اساس میزان نیاز ، تنظیم کنند . به عنوان مثال ، در صورتی که افراد از باتری های سایز بزرگ تر خریداری می کنند ، هر باتری می تواند بین دو الی سه هفته کاربرد داشته باشد . به این معنی که بسته های 6 عددی تقریبا برای 3 ماه کاربرد دارد .
این در حالیست که باتری های کوچک تر عمر کمتری داشته و بین 3 الی 10 روز رو تمام می شوند . برای این افراد ، بسته های 6 عددی در حدود 1 الی 2 ماه کاربرد دارد .
گرچه باتری از ملزومات روزانه افرادیست که از سمعک استفاده منظم دارند ؛ و بهتر است همواره چندین باتری یدکی در نزدیکی خود داشته باشند ؛ با این حال خرید بیش از اندازه نیاز ممکن است منجر به فساد باتری ها ، منقضی شدن و هدر رفتن ان ها شود .
در صورت داشتن تعداد زیادی باتری سمعک ، بهتر است ابتدا از بسته های باز شده استفاده شود ؛ و سپس با توجه به تاریخ مصرف درج شده روی جلد ، گزینه هایی را استفاده نمود که تاریخ کمتری به انقضای ان ها باقی مانده است .


توجه به نوع و سایز باتری :
باتری سمعک و ساعت از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری دارند و بعضا ممکن است بتوان ان ها را بجای یکدیگر استفاده نمود . با گذر زمان این کار منجر به تخریب قطعی سمعک خواهد شد .
از طرف دیگر ، باتری ها دارای سایز های مختلف هستند که هر سایز برای یک نوع سمعک مناسب است . با توجه به این تفاوت ، جلد کالا با کمک رنگ بندی مشخص شده است و هر رنگ نمایشگر سایز خاصی می باشد . این رنگ بندی در سراسر جهان استاندارد بوده و تنها با نشان دادن جلد بسته های قبلی ، می توان محصولی مشابه را خریداری کرد .
با خرید سایز های متفاوت ، نمی توان سمعک را استفاده کرد چرا که محل نگهداری باتری برای هر سایز ، با توجه به شرایط خاص همان سایز طراحی شده است .


سایر نکات مهم :
توجه به محل خریداری باتری ها از مهم ترین نکات است . مراکز معتبر ، محصولاتی اورجینال ، با کیفیت و دارای تاریخ انقضا مناسب را به فروش می رسانند .
همچنین توصیه می شود دستگاه هایی جهت بررسی عمر باقیمانده سمعک خریداری نمود تا از هدر رفتن باتری هایی که هنوز به عمر ان ها باقی مانده است ، جلوگیری نمود .

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو، احساسات و عواطف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ را نشان می دهد. شاخص ترس و طمع در طول زمان، که در آن مقدار 0 به معنای "ترس شدید" است در حالی که مقدار 100 نشان دهنده "طمع شدید" است.