معرفی و کاربرد دستگاه پولیش !


پولیش اصطلاحی است که برای طیف وسیعی از فرآیندهای طراحی شده برای حذف یا حذف عیوب سطح و افزایش براقیت سطوح مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، پس از ساخت، تعمیر و رنگ آمیزی برخی از مصنوعات فلزی یا چوبی، می توان با استفاده از پولیش، سطح را زیباتر و براق کرد.لازم به ذکر است که لزوم استفاده از پولیش و انجام کار پولیش تنها برای افزایش جذابیت و زیبایی ظاهر نیست. اما دلایل مهم تری نیز وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.حفاظت از پوشش و رنگ موجود بر روی سطوح مختلف برای افزایش ماندگاری رنگ بسیار مهم است. با پولیش و رفع عیوب رنگ می توان به این هدف نزدیک شد و ماندگاری رنگ را با دستگاه پولیش می تون افزایش داد.برای روشن شدن موضوع کافی است بدانید که اصلاح تمام عیوب سطح فقط با رنگ آمیزی امکان پذیر نیست. زیرا باید توجه داشت که عمق عیب در رابطه با سیستم رنگ بسیار مهم است. اگر عیب تا عمق رنگ یا پوشش سطحی نفوذ کرده باشد، باید با کمک پولیش آن ها را برطرف کرد.

ممکن است به دلایل مختلفی عیوب روی سطح ایجاد شود و علاوه بر کاهش جذابیت و تمیزی کار زمینه ای برای از بین بردن رنگ و سپس آسیب رساندن به سطح زیر آن شود. مثلاً به هر دلیلی ممکن است قطرات آب سخت روی سطوح رنگ شده ریخته شود و سپس به طور طبیعی خشک شود و لکه ایجاد کند. این لکه ها خود حاوی کربنات کلسیم یا به اصطلاح ذرات آهک و سایر نمک های تبخیری هستند.این رسوبات در موارد شدید می توانند باعث تخریب و فرسایش شیمیایی لایه رنگ بالایی خود شوند که به آن اچینگ می گویند. بنابراین، این گونه عیوب و لکه های روی سطوح رنگ شده باید در اسرع وقت برطرف شود تا خطر اچ و آسیب به رنگ و پوشش موجود روی سطح کاهش یابد. می دانیم که رنگ و پوشش سطوح مختلف علاوه بر زیبایی، از سطح نیز محافظت می کند. بنابراین باید از تخریب آنها جلوگیری کرد.برای انجام یک پولیش باکیفیت و موثر، هم ابزار پولیش برقی و هم پد پولیش لازم است.

برای انتخاب یک پد پولیش مناسب باید به نکات زیر توجه کرد:

نصب آسان و تعویض آسان.

برای استفاده راحت و دوام بالاتر، مطمئن شوید که صفحه چسب محکم و بادوام است.

تراکم بالایی داشته باشید تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

برای انتخاب یک پد پولیش بادوام حتما به استحکام بافت آن توجه کنید.

بالانس صفحه نمایش کیفیت و دقت عملیات پولیش را افزایش می دهد.

لنت باید دیوارکشی شود تا لبه ها و گوشه ها به راحتی صیقل داده شوند.

عیوب رنگ سطح، از جمله اثرات باقی مانده در طول فرآیند رنگ آمیزی را حذف کنید.

سطوح رنگ شده کارهای چوبی در نجاری را جلا داده و براق کنید.

سطوح فلزی ساخته شده یا ترمیم شده را جلا داده و صیقل دهید تا به صورت آینه ای ظاهر شود.

بدنه خودروی خود را جلا داده و ایرادات احتمالی رنگ بدنه را برطرف کنید.

تا به حال و با مطالعه این مقاله قطعا به درک صحیحی از اهمیت پولیش سطوح رنگ شده و اهمیت استفاده از دستگاه پولیش برقی و پد پولیش مناسب رسیده اید. پولیش های برقی توسط سازندگان مختلف وارد بازار شده اند. رونیکس به عنوان یک شرکت معتبر و با سابقه اقدام به تولید انواع پولیش برقی کرده است که در ادامه به بررسی چند نمونه از آنها می پردازیم.پولیش 1200 وات رونیکس مدل 6110: این دستگاه مجهز به موتور 1200 وات و حداکثر سرعت 3000 دور در دقیقه می باشد. از این پولیش برای انواع فعالیت های پولیش، سمباده زدایی، زنگ زدایی و ... استفاده می شود.

پولیش رونیکس مدل 6112 1400 وات : این دستگاه مجهز به موتور صنعتی قدرتمند با توان 1400 وات می باشد. حداکثر سرعت آن در حالت آزاد برابر با 3000 دور در دقیقه است و در فعالیت های سمباده کاری و پرداخت کمک زیادی به شما می کند.

پولیش رونیکس مدل 6122 1200 وات : مجهز به موتور صنعتی قدرتمند با توان 1200 وات و حداکثر سرعت 1600 دور در دقیقه می باشد. این دستگاه قابلیت تنظیم فاصله را در 6 حالت مختلف دارد که به کاربر امکان استفاده از آن را در انواع فعالیت های پولیش و سمباده می دهد.

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو، احساسات و عواطف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ را نشان می دهد. شاخص ترس و طمع در طول زمان، که در آن مقدار 0 به معنای "ترس شدید" است در حالی که مقدار 100 نشان دهنده "طمع شدید" است.