بهترین روش سرمایه‌ گذاری در کانادا

از بهترین و آسان‌ترین روش‌ها برای مهاجرت‌ به کانادا، سرمایه‌گذاری در کشور مقصد است. دولت کانادا برنامه‌های زیادی برای اخذ ویزا و اقامت دائم برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری را دارند، در نظر گرفته است. کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار با سرمایه‌گذاری در کانادا خواهند توانست اقامت دائم آنجا را دریافت کنند. در این مطلب به پاسخ سؤالاتی چون بهترین روش مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا چیست؟ اخذ ویزا و اقامت دائم چه شرایطی دارد؟ چه مبلغی برای سرمایه‌گذاری کافی است؟ و معایب و مزایای سرمایه‌گذاری در کاناداخواهیم پرداخت.


معرفی کشور کانادا


در کشور پهناور کانادا تنها نیم درصد از مردم جهان یعنی کم‌تر از 40 میلیون نفر زندگی می‌کنندو تعداد ساکنین این کشور نسبت به مساحت سرزمین آن، خیلی کمتر است و منابع و امکانات فوق‌العاده‌ای در اختیار شهروندان کانادایی قرار دارد. با یک حساب سرانگشتی نیز می‌توان به این موضوع پی برد که تقریباً تمامی مردم بومی کانادا مشغول به کار هستند.


کشور کانادا پذیرای سرمایه‌گذاران مهاجر زیادی است و در اخذ اقامت دائم به مهاجران زیاد سخت گرفته نمی‌شود. خوشبختانه دولت کانادا مسیرهای تجاری را برای مهاجران باز گذاشته تا همه بتوانند سهمی در درخشان‌تر کردن اقتصاد کانادا داشته باشند.


بیشتر بخوانید: شرایط خرید فرانچایز در کانادا


روش‌های کلی سرمایه گذاری در کانادا


برای مهاجرت، نخست باید مسیر مناسب را مشخص و انتخاب کنید. سپس مدارک و اسناد مورد نیاز، جمع‌آوری و ارائه شود. در ادامه؛ مراحل یکی پس از دیگری باید سپری شود. برای مهاجرت به کانادا روش‌های کلی مانند ادامه تحصیل، کار در کانادا یا سرمایه‌گذاری وجود دارد. در مورد ویزای تحصیلی کانادا و انواع ویزای کاری کانادا در مقالات دیگر در سیمرغ صحبت کرده‌ایم که می‌توانید به آنها مراجعه کنید. در این مقاله به انواع ویزای سرمایه‌گذاری کانادا می‌پردازیم تا بتوانید بهترین روش سرمایه‌گذاری در کانادا را انتخاب کنید.


۱) روش سرمایه‌ گذاری استانی


هرکدام از استان‌های کانادا نسبت به نیاز کاری هر ساله برنامه‌ریزی کرده و مهاجران را برای کار و زندگی پذیرش می‌کنند. افراد متقاضی بعد از ارائه مدارک و اخذ تأییدیه می‌توانند همراه خانواده برای اخذ اقامت اقدام نمایند.


۲) روش سرمایه ‌گذاری از طریق استارتاپ


روشی نوین و نوپا که هدف نهایی استفاده از آن، گسترش ایده‌های نو است. در این روش باید ایده‌ای برای راه‌اندازی یک استارتاپ در کانادا داشته باشید.


۳) روش سرمایه ‌گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت


هر متقاضی در هر زمینه شغلی مورد نیاز در کانادا که کسب‌وکاری راه‌اندازی کند، می‌تواند این نوع از ویزا را دریافت نماید.


۴)روش سرمایه ‌گذاری در کانادا با کارآفرینی


در صورتی‌که شما با ایجاد کسب‌وکار بتوانید به رشد اقتصادی کانادا کمک کنید، حمایت دولت کانادا را برای خود تضمینی خواهید کرد.


 


جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ویزای نوآفرینی کانادا را مطالعه نمایید.


۵)روش سرمایه ‌گذاری از طریق خرید ملک


با خرید املاک تجاری، مسکونی و صنعتی می‌توانید برای این نوع از اخذ ویزا اقدام نمایید.


۶) مهاجرت به کانادا با روش خود اشتغالی


این نوع از اخذ ویزا بیش‌تر در بین ورزشکاران، هنرمندان و بازیگران مرسوم است.


۷) سرمایه‌ گذاری با روش خرید بیزینس


در این روش، شخص متقاضی باید یک کسب‌وکار را در کانادا خریداری کند. برای این‌کار نیاز به هزینه‌ای بالغ بر 150 هزار دلار است.


۸) سرمایه‌گذاری در بورس کانادا


با توجه به وجود شرکت‌های بورسی معتبر در کانادا، این روش هم یکی از روش‌های خوب سرمایه‌گذاری در کاناداست که برای انجام آن باید با شرکت‌های متخصص در این زمینه مشورت کنید. این روش هم می‌تواند به اخذ اقامت دائم در کانادا منجر شود.


در مورد اینکه بهترین روش سرمایه‌گذاری در کانادا چیست باید بدانید که پاسخ این سؤال به مقدار زیادی به ویژگی‌های شخصیتی و امکانات مالی خودتان بستگی دارد. به عنوان مثال بهترین و ساده‌ترین روش برای کسانی که توانمندی مالی خیلی خوبی دارند، خرید ملک است. برای این افراد به شرط اینکه علاقه به اداره یا مالکیت یک کسب‌وکار را داشته باشند، روش خرید بیزینس هم توصیه می‌شود.


هر یک از این شیوه‌ها، قوانینی منحصر به فرد دارند که برای عملکرد موفق خود، نیازمند اجرای صحیح این قوانین هستید. برای این کار بایستی به افراد با تجربه در این زمینه مراجعه کنید؛ اما نیازی به نگرانی نیست، زیرا ما در شرکت بین المللی سیمرغ به تمامی این شرایط آگاه هستیم و تا پایان مسیر شما را همراهی خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری در آمریکا


مزایای سرمایه ‌گذاری در کانادا


کشور کانادا شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکارها ارائه کرده است. مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا عبارت است از:


۱) اخذ اقامت دائم برای سرمایه‌گذار و خانواده‌اش


۲)استفاده از امکانات شغلی و رفاهی


۳)برخورداری از خدمات بیمه به‌صورت رایگان


۴)استفاده از امکانات تحصیلی رایگان برای فرزندان زیر 18 سال


۵)عدم نیاز به مدارک تحصیلی بالا


۶)عدم نیاز به مدارک پیشرفته زبان انگلیسی و فرانسوی


مراحل اخذ اقامت با بهترین روش سرمایه ‌گذاری در کانادا


۱)مشاوره با کارشناسان و وکلا در این زمینه


۲)ترجمه و آماده‌سازی مدارک شناسایی، ملکی و بیزینسی


۳)دریافت نامه از اداره مهاجرت


۴)پر کردن فرم‌ها و ارائه مدارک به اداره مهاجرت


 


۵)مصاحبه کاری یا انگشت‌نگاری حضوری


۶)ارسال مبالغ تعیین‌شده


۷)انجام آزمایش‌ها و معاینات پزشکی


۸)اقدام به درخواست اقامت دائم کانادا توسط وکیل مهاجرت


نتیجه گیری


بهترین روش مهاجرت سرمایه‌گذاری به کانادا، برای هر شخص متفاوت بوده است. البته انتخاب بهترین شیوه برای هر یک از افراد امکان پذیر نبوده و این مسئولیت مشاورین ماست که با پرسش‌های مختلفی از مراجعین، تمامی موارد را لحاظ کرده و بهترین گزینه را پیشنهاد دهند. ما در تمامی مراحل هر یک از این روش‌ها و تا حصول نتیجه، همراه شما هستیم.

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو، احساسات و عواطف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ را نشان می دهد. شاخص ترس و طمع در طول زمان، که در آن مقدار 0 به معنای "ترس شدید" است در حالی که مقدار 100 نشان دهنده "طمع شدید" است.